4 wskazówki przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Rozważasz wzięcie pożyczki gotówkowej? Nieprzewidziane wydatki mogą obciążyć nawet najlepiej zaplanowany domowy budżet. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zaciągnięciu zobowiązania finansowego, najpierw się odpowiednio przygotuj.

1. Zastanów się, jakiej kwoty pożyczki potrzebujesz i w jakim celu

Zaciągając pożyczkę gotówkową, zobowiązujesz się do rozliczenia należności zgodnie z ustalonym harmonogramem. Podejdź do decyzji rozważnie i odpowiedzialnie. Najpierw określ, jakiej kwoty faktycznie potrzebujesz oraz w jakim celu – pozwoli Ci to na lepsze rozplanowanie spłaty pożyczki.

Przeanalizuj swoje wydatki i przychody – sprawdź, jakie koszty ponosisz miesięcznie (rachunki, żywność, rozrywka) w stosunku do swoich zarobków. . Zastanów się, czy w przypadku otrzymania pożyczki, będziesz w stanie wywiązać się z terminowej spłaty rat oraz na jakich warunkach.

2. Zadbaj o zdolność kredytową

Podstawą udzielenia pożyczki jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Wpływa na nią szereg czynników, takich jak:

● wiek,
● pozytywna historia kredytowa,
● wysokość wynagrodzenia,
● liczba członków gospodarstwa domowego.

Jeśli Twoja sytuacja finansowa jest stabilna i posiadasz regularne dochody, szansa na otrzymanie finansowania jest wysoka.

Pamiętaj, że korzystając ze wsparcia finansowego budujesz swoją historię kredytową oraz wpływasz na ocenę swojej rzetelności jako kredytobiorcy w przyszłości – pozytywnie bądź negatywnie. Dlatego istotne jest, abyś spłacał raty terminowo, bez opóźnień.

3. Porównaj oferty od różnych instytucji pożyczkowych

Kiedy już określisz cel i kwotę pożyczki oraz zadbasz o zdolność kredytową, zacznij szukać najlepszej oferty pożyczkowej, dostosowanej do Twoich możliwości i potrzeb finansowych. Porównaj dostępne na rynku opcje, by wybrać tę najkorzystniejszą, z najniższym RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania.

Czytaj więcej: 3 istotne czynniki przy wyborze pożyczki gotówkowej >>

Weź pod uwagę takie parametry, jak:

• dostępna kwota pożyczki oraz okres kredytowania,
• oprocentowanie,
• prowizja,
• całkowity koszt pożyczki,
• warunki umowy,
• dostępność produktu,
• wiarygodność instytucji udzielającej pożyczki.

4. Sprawdź wiarygodność pożyczkodawcy

Przezorny zawsze ubezpieczony. Zanim finalnie zdecydujesz się na wzięcie pożyczki gotówkowej, najpierw zweryfikuj wiarygodność firmy, która jej udziela. Dzięki temu unikniesz ryzyka oszustwa czy podpisania umowy na niekorzystnych warunkach.

Jak sprawdzić, czy wybrana instytucja pożyczkowa jest wiarygodna?

1. Wejdź na stronę Rejestru Instytucji Pożyczkowych lub Krajowego Rejestru Sądowego.
2. Wyszukaj interesującą Cię firmę.
3. Jeśli znajduje się na liście, działa legalnie.

Wybraną firmę możesz również zweryfikować na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, która prowadzi listę ostrzeżeń publicznych. Znajdują się na niej instytucje, wobec których zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli interesujący Cię pożyczkodawca widnieje na liście, nie rekomendujemy korzystania z jego usług.

Aby ocenić pożyczkodawcę, skorzystaj także z porównywarki produktów, kalkulatorów pożyczek oraz opinii dotychczasowych klientów.

 

NAU S.A. – wiarygodna instytucja pożyczkowa

Chcesz wziąć pożyczkę? Już teraz sprawdź ofertę NAU S.A. – partnera nawet w trudnych czasach. Od 25 lat wspieramy placówki oraz pracowników oświaty. Jesteśmy jedną z najdłużej wspierających polską oświatę firm z sektora prywatnego.

W NAU posiadamy pożyczki online w formie jednorazowego zastrzyku gotówki (Pożyczka NAU) lub comiesięcznego zabezpieczenia w postaci środków na nieprzewidziane wydatki (Portfel NAU). Pozyskaną kwotę możesz przeznaczyć na dowolny cel. Gwarantujemy stałą ratę – jej wysokość nie ulegnie zmianie w trakcie trwania umowy.

Masz pytania? Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji:
tel.: 22 584 10 08
e-mail: pozyczki@nau.pl
od pon. do pt. w godzinach:
09:00 – 17:00