250 lat tradycji, 25 lat innowacji, razem ku lepszej edukacji!

Z okazji DNIA NAUCZYCIELA, ale także w ramach upamiętnienia 250. rocznicy Komisji Edukacji Narodowej i 25. urodzin Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej, przygotowaliśmy dla Ciebie i Twoich uczniów wspaniały prezent.

Pobierz scenariusze lekcji dla klas IV-V oraz VI-VIII stworzone przez Nauczyciela Roku 2023 Pana Radosława J. Potraca o historii powstania KEN.

W materiałach znajdziesz szczegółowe informacje o okolicznościach, w jakich powstała komisja, poznasz kluczowe postaci zaangażowane w jej tworzenie oraz odkryjesz miejsca o historycznym znaczeniu dla naszego systemu edukacji. Podczas lekcji uczniowie doświadczą fascynującej i nietypowej formy nauki, rozwiązując zagadki i uczestnicząc w interaktywnych grach.


250 lat tradycji KEN

Komisja Edukacji Narodowej (KEN) jako pierwsza instytucja edukacyjna w Polsce, została ustanowiona w celu poprawy jakości i dostępności edukacji. Jej celem było stworzenie jednolitego systemu szkolnictwa, zreformowanie uniwersytetów oraz opracowanie przepisów szkolnych. Dokonała ona zasadniczej reformy oświaty: wprowadziła nowoczesne programy i metody nauczania, nowatorskie podręczniki szkolne oraz naukę w języku polskim.

25 lat innowacji NAU

NAU to multiagencja ubezpieczeniowa z 25-letnią historią, powstała z inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od samego początku swojego istnienia silnie związana jest z branżą oświatową. To, co nas wyróżnia, to nasza wyjątkowa rola jako pionierów w tej dziedzinie. Zrewolucjonizowaliśmy rynek ubezpieczeń, wprowadzając innowacyjne produkty dostosowane specjalnie dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Razem ku lepszej edukacji!

Zarówno NAU, jak i KEN są twórcami działań na rzecz edukacji, którzy postawili sobie za cel rozwijanie i wspieranie nauczycieli. Nasze produkty są dedykowane osobom pracującym w oświacie. 

Przejdź się z nami na spacer do siedziby KEN

Odkryj z nami piękno Warszawy i spędź ciekawie czas! Poznaj stolicę podczas przepięknego spaceru wzdłuż jej malowniczych uliczek, odkrywając historyczne zabytki oraz tajemniczą kamienicę, w której mieszkał Hugo Kołłątaj na Rynku Starego Miasta 21A. To właśnie w tym miejscu grupa publicystów zafascynowanych edukacją spotykała się i aktywnie współtworzyła historię Komisji Edukacji Narodowej (KEN).