Gazeta Ubezpieczeniowa

26.05.2020

W Gazecie Ubezpieczeniowej, w dodatku “Lider Innowacji” ukazała się wypowiedź Prezesa Adama Rowickiego.

Większa skala działania to większa sprzedaż

Jednym z największych wyzwań dla branży multiagencyjnej jest zmiana sposobu pracy agenta ubezpieczeniowego. Model agenta zajmującego się wszystkim samodzielnie – wyszukiwaniem i porównywaniem ofert, przygotowywaniem dokumentów oraz zbieraniem podpisów – odszedł do lamusa. Przyszłością są systemy, w których klient będzie mógł wykonać większość czynności samodzielnie. Nie zmieni się tylko jedno – prowizja dalej powędruje na konto agenta.

Nowocześni agenci funkcjonują jak przedsiębiorcy. Ich celem jest dostarczenie usługi lub produktu w preferowanym przez klienta czasie i w wybrany przez niego sposób. Możliwe jest to dzięki nowoczesnym narzędziom, w których większość czynności odbywa się automatycznie. Szybkie, zautomatyzowane procesy m.in. sprzedażowy i obsługi klienta – to dziś warunek konieczny zachowania konkurencyjności na rynku ubezpieczeń. Agenci działający w sposób tradycyjny niedługo nie będą w stanie rywalizować z tymi, którzy w swojej pracy używają nowoczesnych technologii.

W ostatnich latach zmieniły się przyzwyczajenia konsumentów. Na ścieżce zakupowej pojawiło się wiele nowych punktów styku. Są to m.in. porównywarki, fora internetowe czy media społecznościowe z testami produktów oraz opiniami influencerów. Konsumenci, szczególnie młodzi, którzy nie znają i nie wyobrażają sobie świata bez internetu, aktywnie szukają na rynku najlepszych dla siebie rozwiązań i produktów. I potrafią je znaleźć.

Nowoczesne narzędzia, które pozwalają w sposób kompleksowy poznawać potrzeby współczesnego klienta i efektywnie na nie odpowiadać to wielka szansa dla modelu multiagencyjnego. Agent, który zagreguje dane wielu towarzystw ubezpieczeniowych i będzie potrafił na tej podstawie w kilku prostych krokach przygotować dla klienta faktycznie najlepszą ofertę na rynku, wygra.

Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa przygotowała dla agentów nowoczesne narzędzie wspomagające ich w codziennej pracy – NAU24. Pozwala ono agentowi przejść w 100% na pracę zdalną i pozostać w kontakcie z klientem 24 godziny na dobę. W efekcie może on generować przychody również po zamknięciu biura stacjonarnego. Narzędzie zapewnia efektywną obsługę klienta automatyzując codzienne procesy dzięki swoim funkcjonalnościom, m.in. systemowi wsparcia sprzedaży i platformie współpracy pomiędzy agentem i back-office.

NAU24 pomaga agentowi efektywnie odpowiadać na potrzeby współczesnego klienta. – mówi Adam Rowicki, prezes NAU – Mamy ambitne plany, między innymi w zakresie komunikacji. Jeśli uda się zintegrować wszystkie elektroniczne kanały komunikacji, to wyobrażam sobie sytuację, w której agent w ciągu dnia przygotowuje ofertę, klient analizuje ją w kanale samoobsługowym, jak ma pytania to zadaje je na FB lub poprzez videochat, a wieczorem zatwierdza ofertę i otrzymuje polisę na telefon.

Obecnie system agreguje aktualne dane czołowych TU i porównuje je w czasie rzeczywistym, pozwalając na przejście pełnej ścieżki sprzedażowej w 5 minut. Wymaga od agenta tylko jednorazowego wprowadzenia danych klienta i zachowuje jego historię niezależnie od TU, w których jest on ubezpieczony. W narzędziu znajduje się też baza wiedzy zawierająca wszystkie aktualne i niezbędne dokumenty TU (m.in. OWU). Intuicyjny interfejs pozwala agentom na korzystanie z narzędzia od razu po jego uruchomieniu, bez konieczności długiego wdrażania się w system.

NAU24 jest stale rozwijane i dostosowywane do zmieniającego się otoczenia biznesowego oraz oczekiwań agentów. Wkrótce użytkownikom zostaną udostępnione funkcje skanowania kodów Aztec oraz zdalnych oględzin w ubezpieczeniach komunikacyjnych . Docelowo narzędzie ma przypominać systemy bankowe, w których klient jest w stanie wykonać większość niezbędnych operacji (w tym zakończyć transakcje) samodzielnie.

Gazeta Ubezpieczeniowa

13.05.2020

W Gazecie Ubezpieczeniowej ukazała się wypowiedź Prezesa Adama Rowickiego.

Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Czas na innowacje w ubezpieczeniach – jak zwiększyć sprzedaż w czasie spowolnienia gospodarki.

 

Epidemia koronawirusa przyspieszyła konieczność przygotowania odpowiedzi na wyzwania jakie stały przed branżą ubezpieczeniową już wcześniej. Nowoczesne narzędzia, które agregują dane, automatyzują pracę agentów i przenoszą ich klientów do on-line już wkrótce powinny być standardem.

Według różnych badań, szacuje się, że z powodu epidemii koronawirusa swoje zwyczaje zakupowe zmieniło już ponad 85% konsumentów. Wpływ na to mają wprowadzane ograniczenia, względy higieniczne, ale też sytuacja ekonomiczna. Jak podaje Kantar już około 40% gospodarstw domowych w Polsce odczuło pogorszenie sytuacji materialnej, a 3/4 Polaków zdaje sobie sprawę z konieczności o wiele bardziej uważnego planowania wydatków niż przed pandemią.

Wiele obaw i wynikających z nich zachowań pozostanie z nami na dłużej. Eksperci wskazują, że już po ustaniu pandemii naturalnym wyborem będzie załatwienie sprawy on-line, a dopiero w przypadku braku takiej możliwości osobiście. Klienci zwrócą się w stronę firm, które umożliwią im np. przeprowadzenie całego procesu zakupowego zdalnie. To, co do tej pory było trendem, ma stać się bardzo szybko codziennością.

To duże wyzwanie przed branżą ubezpieczeniową, która w odróżnieniu od np. bankowości, nie przyzwyczaiła na razie klientów do nowoczesnych, czynnych 24/7 narzędzi, w których mogą samodzielnie wykonać większość potrzebnych czynności– mówi Adam Rowicki, prezes Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej (NAU).

Epidemia koronawirusa przyspiesza trwające już procesy, wynikające m.in. ze zmian pokoleniowych. Na rynek konsumencki weszli na dobre millenialsi, a obecna na nim jest już także generacja Z, która nie zna świata bez internetu. To ona już za moment będzie kupowała samochody, mieszkania i zakładała rodziny. Młode osoby są przyszłością rynku ubezpieczeń, jednak mają inne zwyczaje zakupowe niż poprzednicy. Szukają informacji o produktach i usługach w sieci, czytają opinie i porównują oferty oraz ceny.

Uważam, że na rynku ubezpieczeń systematycznie zwiększa się znaczenie podmiotów agregujących dane wielu towarzystw ubezpieczeniowych. – dodaje Adam Rowicki – Warunkiem jest automatyczna aktualizacja tych danych i zdolność dostarczania klientowi na ich podstawie rzetelnych porównań oraz kalkulacji, tak aby mógł on dokonać najlepszego dla siebie wyboru. A jak już go dokona, to produkt powinien otrzymać natychmiast.

Tego oczekują przede wszystkim młodzi ludzie, którzy już wkrótce będą stanowili główną grupę klientów firm ubezpieczeniowych. Dla nich wizyta u agenta, by dokonać zakupu polisy jest porównywalna z wysłaniem tradycyjnego listu pocztą zamiast SMS-a. Zmiany, które zachodzą na rynku, wymagają więc także korekt w sposobie w jaki działają agenci.

Wielu agentów już dziś działa jak przedsiębiorcy, dla których priorytetem jest dostarczenie usługi lub produktu w preferowany przez klienta sposób, czyli: szybko, bezbłędnie i przy zaangażowaniu klienta tylko do procesu decyzyjnego – zauważa Adam Rowicki – Zadaniem firm ubezpieczeniowych powinno być ułatwienie agentom prowadzenia biznesu w takiej optyce. Nie tylko poprzez dobre produkty ubezpieczeniowe, ale także nowoczesne, innowacyjne narzędzia, dzięki którym agent będzie działał efektywniej, rozwijał swoją sprzedaż i zwiększał przychody. Taki cel postawiliśmy sobie w NAU rok temu. Dziś mamy już gotowe rozwiązanie – NAU24.

Dzięki autorskiemu systemowi NAU24, agenci mogą w 100% przejść na pracę zdalną, zautomatyzować swoje obowiązki i zaoferować obsługę klienta na niedostępnym wcześniej poziomie. Jedną z zalet narzędzia jest m.in. możliwość przejścia przez pełną ścieżkę sprzedaży w maksymalnie 5 minut. System agreguje dane z czołowych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, pozwalając na ich porównanie w czasie rzeczywistym, przygotowanie oferty i automatyczne wystawienie polisy po decyzji klienta.

Paradoksalnie, zapowiadany kryzys gospodarczy, może być dla agentów szansą na rozwój i wyprzedzenie konkurencji, bowiem NAU24 pozwala im działać w zupełnie innej skali niż wcześniej. Prowadzenie sprzedaży poza godzinami otwarcia biura, w sposób bezpieczny i w dużej mierze automatyczny umożliwia generowanie znacznie większych przychodów. W kontekście już obecnego spowolnienia gospodarczego jest to kluczowa przewaga konkurencyjna.

Ważna informacja od Prezesa NAU Adama Rowickiego

Szanowni Państwo,

Bezpieczeństwo oraz zdrowie naszych pracowników i klientów jest najważniejsze. Mając na uwadze obecną sytuację związana z epidemią COVID-19, wszyscy pracownicy Centrali pracują zdalnie. Dbamy również o naszych pracowników terenowych (agentów, Regionalnych Kierowników Sprzedaży, osoby rozliczające ubezpieczenia). Wprowadziliśmy odpowiednie procedury ochrony zdrowia zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dokładamy wszelkich starań, aby ta niecodzienna sytuacja nie miała wpływu na realizację procesu zawierania polis ubezpieczeniowych oraz składania wniosków o likwidację szkód.

Skontaktuj się z nami bez wychodzenia z domu

Od wielu lat do priorytetów naszej działalności należy zapewnienie Państwu poczucia bezpieczeństwa. Dlatego też apelujemy do Państwa – zostańcie w domu. Do Waszej dyspozycji pozostawiamy Biuro Obsługi Klienta,. W przypadku pytań lub w celu zawarcia polisy ubezpieczeniowej, prosimy o kontakt telefoniczny 22 696 72 70 lub mailowy bok@nau.pl. W celu zgłoszenia szkody, prosimy o kontakt z Działem Likwidacji Szkód
tel: 22 584 10 00, e-mail: szkody.nnw@nau.pl

Gwarancja NAU

Zapewniamy, że wszyscy ubezpieczeni w programach życiowych NAU, mogą liczyć na wypłatę świadczenia w przypadku zdarzenia, objętego zakresem ubezpieczenia. Dotyczy to również zachorowania wywołanego wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem).

Cały czas obserwujemy rozwój sytuacji, starając się dopasować do aktualnych potrzeb naszych klientów. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam,
Adam Rowicki
Prezes Zarządu NAU SA

Ważny komunikat

W trosce o zdrowie naszych pracowników i ich rodzin Centrala NAU pracuje w umiarkowanym zakresie. Uprzejmie prosimy o ograniczenie wizyt w Centrali (wszelką dokumentację prosimy wysyłać pocztą). W razie kłopotów z uzyskaniem informacji telefoniczne, prosimy o kontakt mailowy z Biurem Obsługi Klienta bok@nau.pl lub bezpośrednio do konkretnego działu.

Dziękujemy za wyrozumiałość

Finał szlachetnej paczki za nami!

Pracownicy NAU również w tym roku przyłączyli się do Akcji @Szlachetna Paczka. Wspólnymi siłami zebraliśmy aż 28 paczek dla Pani Rozalii i Pana Jana. Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w akcji!

Dlaczego warto zamówić ubezpieczenie NNW Dzieci i Młodzieży?

Wybierz ubezpieczenie szkolne dla Twojego dziecka. Zamów już teraz na stronie ubezpieczenia.nau.pl. Twoje dziecko objęte ochroną od 1 września.

Wyróżnienie w XI edycji rankingu najcenniejszych firm w Polsce

15.05.2019

W lutym 2019 roku, Europejski Instytut Gospodarki przeanalizował wyniki finansowe 51 tyś polskich firm. Tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 uzyskało 5111 firm z województwa mazowieckiego w tym NAU Ubezpieczenia (wartość rynkowa firmy wyniosła więcej niż 10 mln zł).

Dziękujemy za wyróżnienie 🙂

Instytut Europejskiego Biznesu prowadzi konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki już od 2008. Przez 11 lat dokonał analizy 80 tys. przedsiębiorstw i banków działających w Polsce. Na tej podstawie został stworzony ranking najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2018.

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

12.04.2019

W Miesięczniku Ubezpieczeniowym ukazała się wypowiedź Prezesa Adama Rowickiego.

Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Całe wydanie numery znajdziecie na tutaj:

Nasza działalność jest trudna do scharakteryzowania jednym określeniem. Do 2014 r. nasza agencja była w sposób prosty łączona z grupowymi ubezpieczeniami na życie i z rynkiem oświatowym. Nazywała się Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa. Jednak na przestrzeni ostatnich 3-4 lat przemodelowaliśmy biznes. Od 2015 r. jesteśmy obecni coraz bardziej aktywnie na rynku multiagencyjnym jako typowy agregator. Dla agentów mamy jedną niezaprzeczalną wartość – nasz podstawowy biznes jest rentowny i na rynek multiagencyjny wchodzimy bez konieczności zarabiania ponadprzeciętnych marż. Tym samy agent może u nas liczyć na wyższą prowizję niż przy współpracy z innymi podmiotami.

Druga kwestia – jesteśmy polską firmą z 20-letnią historią, stabilną kapitałowo. Pozwala to nam inwestować we współpracujących z nami agentów, zwiększając ich konkurencyjność. Zdajemy sobie sprawę, że część agentów zaczęła coraz bar-dziej świadomie podchodzić do wyboru partnera do współpracy. Mamy potwierdzenie od tych, którzy zaczęli z nami współpracować, że NAU jest widziane jako bardzo stabilny i solidny partner od strony finansowej. Agenci czują się bezpieczni i mogą ze spokojem budować własny portfel klientów w oparciu o współpracę z NAU, bez obawy, że ich portfel dziś czy za kilka lat zostanie sprzedany wbrew ich woli. Jest to fundamentalna kwestia dla przyszłości każdego agenta, szczególnie istotna dziś, gdy obserwujemy, że część agregatorów zaczęło poszukiwać inwestorów. Część transakcji już została sfinalizowana, a część oczekuje na zakończenie.

Rynek multiagencyjny jest bardzo ciekawy. Od momentu, kiedy weszliśmy na ten rynek, nie żałujemy podjętej decyzji. Jak każdy rynek – ma swoją specyfikę. Multiagenci to osoby konkretne, otwarte na nowe pomysły, szukające nowych sposobów zwiększania konkurencyjności własnego biznesu. Jest to też wymagający klient dla każdego agregatora, bo ma w czym wybierać i jest tego coraz bardziej świadomy. Jest racjonalny i niezlojalizowany, tzn. wybiera zgodnie z własnymi kryteriami i przekonaniami. Trzeba się dopasować. Dlatego staramy się jak najwięcej czerpać z doświadczeń agentów. Ok. 85% pomysłów, które realizujemy, to są pomysły samych agentów. Finansujemy te roz wiązania, które agentom są potrzebne. Na pewno wciąż duży nacisk kładziony jest na systemy informatyczne i my też bardzo dużo środków przeznaczamy, żeby rozwijać systemy. Chodzi o to, żeby praca agenta była jak najprostsza, można było popełnić jak najmniej błędów i żeby agent miał dostępnych jak najwięcej podpowiedzi w systemie. Kiedyś CRM-y przypominały o tym, że trzeba wysłać SMS-y do klienta, teraz CRM-y mogą same je wysłać. Kiedyś to towarzystwa obsługiwały kontynuacje, teraz możemy proces ten zautomatyzować na poziomie agenta. Jest masa obszarów, które możemy usprawnić. Tak samo jak ubezpieczyciele wciąż rozwijają swoje narzędzia, tak samo na poziomie multiagencji odbywa się wyścig, kto agenta obsłuży jak najlepiej.

Wigilia w Teatrze Ateneum

22.12.2017

W tym roku nasze firmowe, świąteczne spotkanie miało wyjątkowy charakter – mieliśmy okazję obejrzeć komedię „Kasta la vista” w Teatrze Ateneum.

Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie obserwując klimat świata finansów w niekonwencjonalnej historii – zwłaszcza, że obsada aktorska  była wyjątkowo wyborowa. Po spektaklu spotkaliśmy się na bankiecie w foyer teatru podczas, którego mieliśmy okazję wymienić się wrażeniami.

Świąteczny nastrój nie opuszcza nas do dzisiaj.

RODO – szansa czy zagrożenie dla rynku ubezpieczeń

16.10.2017

Od kilku lat zmiany w nawykach klientów powodowane rozwojem technologii wymuszają zmiany w podejściu do analizy i zbierania danych o nich. Pojawia się trend ubezpieczeń spersonalizowanych. Technologia pozwala zbierać informacje o tym jak często dana osoba porusza się po mieście lub poza nim, jak szybko jeździ czy też jaki jest jej styl jazdy.

Z punktu widzenia ubezpieczycieli są to bardzo atrakcyjne dane pozwalające na indywidualne podejście do klienta. Jednak w związku ze zmianami w prawie może też przysporzyć wiele trudności i wymagać zmian w sposobie zbierania informacji o klientach i uzyskiwaniu na nie zgody. Od maja 2018 zacznie obowiązywać tzw. RODO, unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych.

Zdaniem GIODO nowe rozporządzenie zmusi ubezpieczycieli do skupienia się bardziej na kwestii uzyskiwania zgód na przetwarzanie informacji niż na nowych metodach ich gromadzenia.

Wraz z GIODO Instytut Matematyczny PAN prowadzi projekt zapewnienia prywatności w spersonalizowanych ubezpieczeniach. Eksperci tych instytucji dokonają porównania możliwości technicznych zbierania informacji z ograniczeniami jakie powoduje RODO. Efektem prowadzonego projektu ma być zestaw rekomendacji dla firm ubezpieczeniowych oraz wskazówek dla osób, których dane są zbierane, aby obie strony procesu wiedziały na co się zgadzają i jakie zagrożenia z tego płyną.

Regaty o Puchar Prezesów Towarzystw Ubezpieczeniowych

26.06.2017

W dniach 22-24 czerwca braliśmy udział w regatach o Puchar Prezesów Towarzystw Ubezpieczeniowych w Ogonkach na Mazurach. Po zaciętej walce, nasza drużyna zdobyła V miejsce w zawodach!
Poniżej relacja fotograficzna:

Nowe ubezpieczenie dla właścicieli mieszkań i domów od Compensy

15.05.2017

Z końcem kwietnia Compensa wprowadziła do swojej oferty kompleksowe ubezpieczenie majątkowe Compensa Mój Dom II. Jest to oferta dla osób poszukujących najszerszego zakresu ochrony. Ubezpieczenie oparte jest o formułę all risk (od wszystkich ryzyk). Oznacza to, że Compensa odpowiada za wszystkie zdarzenia, o ile nie zostały wyraźnie wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

W ramach polisy jest możliwość zwrotu kosztów utraty mediów, wody, gazu i prądu, co w przypadku dwóch ostatnich jest nowością na rynku. Główne zalety ubezpieczenia to:

  • elastyczny zakres ubezpieczenia i duża liczba klauzul dodatkowych
  • dodatkowe 50% zniżki w ostatnim roku 3-letniej polisy
  • mienie zawsze traktowane jak nowe,
  • nie wymagamy wykazu ubezpieczanych przedmiotów
  • zakres ubezpieczenia obejmuje nagłe działanie zwierząt innych niż: zwierzęta domowe, krety, nornice, owady, zwierzęta utrzymywane w celach hodowlanych, produkcyjnych lub rekreacyjnych, a także zwierzęta chowane w celu ich sprzedaży
  • dzieła sztuki oraz inne cenne przedmioty o wartości jednostkowej do 15 000 zł ubezpieczamy w ramach ruchomości domowych (dla dzieł sztuki wymagana wycena lub inny dokument potwierdzający ich autentyczność i wartość)
  • ubezpieczamy mienie od stłuczenia lub pęknięcia bez dodatkowej składki
  • gwarantujemy zwrot kosztów poniesionych na wynajem lokalu zastępczego przez okres do 365 dni.

Wyjątkowy jubileusz

03.06.2016

Rok 2016 to wyjątkowy czas w dziejach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – uczelnia obchodzi 200-lecie działalności. Warto podkreślić, że to najstarsza szkoła wyższa w Polsce
o profilu przyrodniczym. Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa SA ma przyjemność być Partnerem Platynowym tego wyjątkowego jubileuszu.

W maju br. SGGW przygotowała wiele spotkań i atrakcji upamiętniających historię i dokonania uczelni. Program obchodów był bardzo bogaty i ciekawy. Byliśmy obecni między innymi na Gali Jubileuszowej w Teatrze Wielkim w Warszawie i spotkaniu z mieszkańcami Mazowsza
w Łazienkach Królewskich.
Na dni SGGW na terenie Kampusu Uczelni (19 – 21 maja) NAU SA przygotowała specjalne atrakcje dla studentów i pozostałych gości. Zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy o tematyce finansowej
i ubezpieczeniowej oraz do poczucia dreszczyku emocji i rywalizacji na symulatorach jazdy Formuły 1.

Wszystkie wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gości i na długo zostaną
w naszej pamięci.
Władze uczelni przekazały na ręce Prezesa Zarządu NAU SA Adama Rowickiego podziękowania oraz statuetkę i dyplom dedykowany ważnym partnerom uczelni.

NAU SA – odpowiedzialny przedsiębiorca

31.05.2016

Z przyjemnością informujemy, że Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa SA dzięki działaniom budującym społeczną odpowiedzialność biznesu została w dniu 31.05.2016 r. zaliczona do grona Odpowiedzialnych Przedsiębiorców, którzy aktywnie wspierają działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego.

Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy

NAU SA od początku działalności opiera swoje działania na społecznej odpowiedzialności biznesu. Od 2010 roku szeroko angażuje się w działalność społeczną w ramach programu Partnerstwo dla Oświaty.

Skontaktuj się z nami

Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa SA
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33
00-379 Warszawa

tel: (22) 584 10 08
e-mail: pozyczki@nau.pl